Kto może uzyskać uprawnienia sep do 1kv?

Aby uzyskać uprawnienia SEP nie musimy me ani kończyć jakiejś specjalnej szkoły ani tak naprawdę nie potrzebujemy jakiejś specjalistycznej wiedzy. Musimy jednak wykazać się znajomością wszystkich zagadnień związanych z prądem elektrycznym oraz z bezpieczeństwem i ochronę przeciwporażeniową. Bo nic mu nie tylko swobodnie orientować się we wszystkich terminach i definicjach związanych z elektrycznością ale musimy wiedzieć w jakich warunkach Jakie napięcie elektryczne możemy bezpiecznie stosować. Na pewno powinniśmy znać różnice między różnymi instalacjami raz różnymi układami elektrycznymi oraz bardzo dobrze znać definicje związane z wartościami napięcia.

Jeżeli chcemy uzyskać uprawnienia sep do 1kv na pewno nieobce muszą być nam zagadnienia związane z prądem zmiennym oraz prądem stałym. Z pewnością przyda się również znajomość zabezpieczeń różnicowych oraz wiedzę na temat kiedy można je stosować oraz w jaki sposób. Aby uzyskać upragnione dokumenty poświadczające naszą zdolność do pracy w zawodzie elektryka oraz nasze umiejętności  i wiedzę fachową musimy zdać egzamin organizowane przez Stowarzyszenie elektryków polskich.

Na egzaminie możemy spotkać się z wieloma różnymi pytaniami. Mimo iż egzamin organizowane są w wielu miastach to pytania jakie są w trakcie takich testów zadawane zazwyczaj są dosyć podobne. Egzamin nie jest specjalnie trudny i Niemniej jednak warto bardzo dokładnie się do niego przygotować. Ponieważ uprawnienia sep do 1kv nie są nadawane bezterminowo,  wiele osób zapomina o tym, że muszą one być co pięć lat odnawiane. Warto o tym pamiętać.

Aby właściwie przygotować się do egzaminu dzięki któremu możemy zdobyć uprawnienia elektryka powinniśmy bardzo wnikliwie zapoznać się z materiałami zamieszczonymi na stronach SEP. Pytania z jakiej możemy się spotkać mogą być bardzo różne i co roku się zmieniają. Coraz więcej pojawia się tematów związanych z bezpieczeństwem przeciwporażeniowym. Powinniśmy więc bardzo dobrze wiedzieć w jakich warunkach możemy bezpiecznie pracować oraz jakie napięcia są bezpieczne dla ludzi.

Advertisements